czech poland english deutch
HlavickaUP-logo.jpg, 7,5kB
Načítání....,

Fotovoltaické panely


Používáme a nabízíme fotovoltaické panely vysoké kvality od zkušených výrobců. Díky víceleté práci v branži fotovolických elektráren a práci s velkým množstvím fotovoltaických panelů od několika výrobců, je dokážeme nabídnout za velmi výhodné ceny a posoudit jejich kvalitu.


Na stavbu fotovoltaikcé elektrárny lze použít několik druhů fotovoltaických panelů. My nabízíme a používáme standardní fotovoltaické panely v hliníkovém rámu o rozměrech okolo 1500x1000mm (od každého výrobce jsou rozměry o trochu jiné, proto tyto hodnoty berte s rezervou). Dále nabízíme fotovoltaické panely jak polikrystalické, monokrystalické, tak i amorfní.


Polikrystalické panely

Barva modrá, světlejší než u monokrystalických panelů, uprostřed můžeme vidět tzv. "ledový květ". Doporučují se ke střešním instalacím, které nejsou směrovány přímo na jih - jihovýchod a jihozápad nebo při větším sklonu střechy než je doporučený úhel instlace panelů. Také mají vyšší účinnost při zatažené obloze. Princip je stejný jako u monokrystalických panelů. Základem je křemík s tím, že fotovoltaické články jsou složené z většího počtu malých polikrystalů. Jeho výroba je v porovnání s monokrystalickým panelem snadnější, proto je výroba jednoho panelu levnější a rychlejší.


polikrystalicky.jpg, 60kBMonokrystalické panely

Barva panelu je tmavě modrá. Má větší účinnost v dobrých slunečních podmínkách a to o několik procent než polikrystalické panely. Výhodná je jejich instalace na střechy s orientací na jih a správným sklonem. Také jeho rozměry jsou menší než je tomu u polikrystalických panelů.


monokrystalicky.jpg, 60kBAmorfní panely

V porovnání s předchozími typy panelů vyžaduje instlace stejného výkonu 2,5x větší povrch. Základním principem amorfních panelů je napařování tenké vrstvy křemíku, ta je v tenké vrstvě nanášena na sklo nebo folii. Celoroční výroba je o 10% vyšší! Tyto panely patří k nejlevnějším a výhodné jsou především tam, kde investor není omezen plochou nebo nemá střechu orientovanou na jih.


amorfni.jpg, 60kBVýrobci panelů

kyocera-logo.jpg, 39kB LG-electronics_logo.jpg, 48kB trina_logo.jpg, 5,3kB yingli_logo.gif, 2,0kB
byd_logo.jpg, 39kB bosch_logo.jpg, 14kB CNPV-logo.jpg, 7,0kB Avancis logo.jpg, 94kB
panasonic-logo.jpg, 36kB etsolar.jpg, 11kB canadian-solar.gif, 10kB